Správné dýchání po odstranění nosní mandle

autor: marky 24.01.2012 15:37

Dobrý den, mám 4,5 letého syna a před půl rokem byl na odstranění nosní mandle vše bylo dobré akorát nám neřekli, že syna musíme naučit správně dýchat a tak mluví nosem. Tak bych se chtěla zeptat jak bysme ho měli naučit správně dýchat a jestli už není pozdě. Nemohla mu mandlička znova narůst? Děkuji za odpověď.

Odpovědi na otázku

 • Jitka Veletová, studentka medicíny 29.01.2012 20:44
  Pro nácvik správného dýchání nosem můžete zkusit dýchání do nádoby s vodou – nádech nosem, výdech ústy do slámky do vody, nafukování balonků - nádech nosem, výdech ústy do balónku, hru na flétnu, foukání do papírových kuliček...nosní mandle se ovšem opravdu mohou objevit znovu, takže by byla vhodná kontrola u lékaře ORL.

Adresář

Rodiče a děti ptejte se v poradně

Diskuze na téma Rodiče a děti

Píšeme jinde
 • Recept na živáňskou pečeni krok za krokem

  Recept na živáňskou pečeni krok za krokem

  Živáňská pečeně je pokrm slovenské kuchyně, který má spoustu variant. Klasická příprava spočívá v kombinaci vepřového, jehněčího a hovězího masa, které se napíchá na jehlu a pomalu rožní. Ne každý si může tuto přípravu dovolit, proto si dnes připravíme levnější živáňskou pečeni v troubě.

 • Recept na slaný špagetový koláč krok za krokem

  Recept na slaný špagetový koláč krok za krokem

  Vyzkoušejte tip na rychlý oběd či večeři. Špagetový koláč s balkánským sýrem, špenátovými lístky a čerstvými bylinkami dobře chutná, zasytí a není náročný na suroviny.Zdravě.cz na Facebooku